Кошик
40 відгуків
Виробники
Контакти
Меблева фабрика «Paradiz»
+380968391683
+380971675845Наталія
Володимир
УкраїнаТернопільська областьТернопільСтепана Будного, 28
Мапа

Як вибрати оббивочну тканину. Поради і класифікація.

Як вибрати оббивочну тканину. Поради і класифікація.

При виборі тканини для оббивки м'яких меблів треба враховувати не лише власні переваги, але і характеристики матеріалу, його функціональність, зручність і міцність. Щоб вибрати найбільш відповідний матеріал, треба мати уявлення про класифікацію тканин, а також про те, які основні особливості кожного класу. Розглянемо декілька класифікацій, що враховують різні характеристики.

 

КЛАСИФІКАЦІЯ ТКАНИН ЗА СКЛАДОМ

Натуральна тканина для перетяжки меблів.
Робиться переважно з ниток натурального походження (вміст натуральних волокон, до яких відносяться шерсть, льон, джут, бавовна та ін., - 30-40%% і більше). З достоїнств цього виду тканин можна виділити екологічність, повітропроникність і антиалергенність. В той же час, натуральні тканини у більшості своїй мають низьку зносостійкість, швидко мнуться, потенціал до усадки.

Синтетична тканина.
Робляться повністю з синтетичних ниток полиамидного (нейлон, капрон) або полиэфирного (поліестер, лавсан, акрил) походження. Синтетичні тканини мають високу зносостійкість, вони практично не схильні до усадки, а також надовго зберігають колір. До недоліків відносяться: накопичення статичної напруги і низька повітропроникність.

Штучна тканина.
Штучні види меблевих тканин зроблені з ниток штучного походження, тобто ниток, зроблених шляхом глибокої промислової переробки натуральної сировини. На відміну від синтетичних матеріалів, ці тканини мають високу повітропроникність, але, в той же час, вони більше схильні до зносу.

Велика частина меблевих тканин робиться комплексним методом, тобто тканина складається з ниток усіх трьох видів : натуральних, синтетичних і штучних.

 

КЛАСИФІКАЦІЯ ТКАНИН ЗА СПОСОБОМ ФОРМУВАННЯ ЛИЦЬОВОГО ШАРУ

За цим критерієм виділяється всього дві категорії тканин для м'яких меблів: ткані і неткані. У тканих матеріалах ворсове покриття вплетене в основу тканини (шениллжаккард, гобелен) або відсутнє зовсім, тоді як в нетканих тканинах ворсове покриття наноситься на основу шляхом приклеювання в умовах електростатичного поля.

 

КЛАСИФІКАЦІЯ ТКАНИН ЗА СПОСОБОМ ВИРОБНИЦТВА

Далі в статті будуть приведені відомості про характеристики найбільш поширених в меблевому виробництві тканин. Ця інформація допоможе вам дізнатися, як вибрати меблеву тканину, яка найбільш відповідатиме вашим вимогам.

Флок.
Цей оббивний матеріал для м'яких меблів є одним з найпоширеніших у виробництві м'яких меблів практично усіх цінових категорій. Основа флока складається приблизно на 1/3 з бавовни і на 2/3 з поліестеру; ворсовий крій якісного флока є практично 100%%-ный повстю. Першим етапом при виробництві флока є тканева основа. Далі, на вже готову основу тонким шаром наноситься клей (тканина при цьому злегка підігрівається), після чого, в умовах електростатичного поля, на основу висипаються частинки ворсу. Завдяки наелектризованості, ворс падає на клейову основу строго вертикально, внаслідок чого виходить рівний і щільний шар. Ворс може бути білим (в даному випадку наступним етапом виготовлення буде фарбування тканини) або забарвленим.

Флок відповідає усім сучасним вимогам: це якісний, комфортний і міцний матеріал, простий у експлуатації і чищенні. В якості оббивного матеріалу флок підійде практично для будь-якого предмета домашніх м'яких меблів, у тому числі і для диванів і ліжок, щодня використовуваних для відпочинку.

 

Жаккард.

Назва сходить до прізвища майстра Жозефа Мари Жаккара, який винайшов верстат для плетіння цієї тканини. Дуже щільний, фактурний матеріал. Жаккард як оббивна тканина для м'яких меблів може бути зроблена в домашніх умовах: або як єдине полотно, виткане з кольорових ниток, що утворюють малюнки, або як полотно, виткане з ниток нейтрального кольору. У другому випадку, малюнок віддруковують з кольорового паперу за допомогою гарячого пресу. Жаккард, зроблений другим способом, вважається менш " благородною" тканиною; малюнок на нім схильний до стирання. В цілому, до переваг жаккарда відноситься його щільність і міцність, до недоліків - складність догляду за матеріалом. В силу особливостей фактури цього матеріалу, з нього дуже складно видаляти забруднення і практично неможливо - великі жирні плями.

 

Велюр - матеріал натурального виробництва.

Має низький однотонний ворс, але при цьому зберігає досить гладку лицьову поверхню. Велюрові зразки тканин для м'яких меблів досить міцні, але все одно в цьому плані поступаються шениллу, для якого характерна схожа фактура, але більш висока зносостійкість. Один з найбільш суттєвих плюсів велюру - низька міра мнучкості : матеріал майже завжди зберігає рівну фактуру, без складок.

 

Шенилл є головним конкурентом велюру.

Матеріал має фактуру і зовнішній вигляд, що дуже сильно нагадують велюр, - це видно навіть по фотографіях. Шениллова нитка виготовляється шляхом вплітання ворсу між двома нитками; нитки сплітаються по спіралі. По складу велюрова нитка може бути як однорідною (натуральною, синтетичною або штучною), так і сплетеною з різних матеріалів. Саме полотно ткется шляхом переплетення поперечних і подовжніх ниток.Малюнок і колір створюються двома способами: або сплетенням ниток різного кольору, або нанесенням фарби на полотно нейтрального кольору.До переваг шениллу відноситься його надзвичайна щільність і міцність; в той же час, цей матеріал дуже доступний: шенилл належить до среднеценовой категорії меблевих тканин.

 

Букле - універсальний матеріал.

Нитку, що буклювала, отримують шляхом створення на щільній нитці фіксованих петельок. Це здійснюється за допомогою спеціального верстата для виготовлення таких ниток. Нитка, що буклювала, у більшості випадків має на 100%% поліестеровий склад. Нитка може бути кольоровою, і в одному випадку малюнок створюється шляхом тканья полотна з ниток різного кольору, або нейтрально кольори - в другому випадку малюнок наноситься на готове полотно за допомогою фарби.

 

Гобелен - надзвичайно красивий матеріал.

Історія гобелену починається в Парижі XVII століття. Не дивно, що гобеленові види тканин для меблів вибирають в основному любителі стилю ретро і важких, благородних тканин. Гобелен виготовляється практично так само, що і жаккард, в єдиній відмінності - використання товстих і дорожчих ниток, а також щільніший характер ткання.Гобелен - досить важка тканина. Зазвичай полотно складається з трьох шарів, нитки яких щільно переплітаються. У самому виробництві гобелену у великих кількостях використовується як натуральна пряжа, так і синтетика; втім, остання почала використовуватися порівняно недавно і не лише для поліпшення експлуатаційних якостей матеріалу. Гобелен робиться у багатоколірному або одноколірному оформленні. При створенні малюнків і візерунків використовується спосіб ткання з різноколірних ниток і пряжі або нанесення малюнка фарбами. Можливо і поєднання цих двох способів. До переваг сучасного гобелену відноситься його висока міцність і благородний вид. Не до душі цей матеріал може виявитися тільки любителям модерних і хайтек-стилей в оформленні інтер'єру, оскільки меблі, мешкаючи гобеленом, в таку обстановку не впишеться.

 

ЯК ВИБРАТИ ОББИВНУ ТКАНИНУ: ПОРАДИ

  1.  Спочатку треба визначитися, де купити тканину для меблів. Рекомендується придбавати матеріал в спеціалізованих магазинах тканин, що поставляють товар від перевірених виробників. Дізнатися інформацію про виробника можна з маркіровки на зворотному боці тканини або розпитавши про це продавця-консультанта.
  2. Тканина для оббивки слід вибирати залежно від загального оформлення приміщення. Якщо вам не вдається уявити, як виглядатиме мешкаючи тією або іншою тканиною меблі в умовах інтер'єру вашої квартири, ви можете подивитися в інтернеті фото диванів і ліжок, виконаних із застосуванням тканин, які ви хочете придбати.
  3. Крім того, треба враховувати сам тип приміщення : якщо це кухня, то придбавати слід максимально практичний і простий у відході матеріал (наприклад, флок). Для вітальні і спальні можуть підійти тканини різних фактур і характеристик.
  4. Ретельно зробіть усі заміри і визначте, скільки саме буде потрібно тканині для оббивки. Не забувайте, що придбавати тканину слід з невеликим запасом.
  5. Коли ви остаточно визначилися, де купити оббивний матеріал, варто поцікавитися, чи надається гарантія на матеріал - так ви зможете придти додому і вже в спокійній обстановці розглянути полотно на предмет браку.

 

Підведемо невеликий підсумок.
З цієї статті ви дізналися, як вибрати тканину для меблів, які види тканин бувають і їх основні характеристики. Пам'ятайте, що, окрім тканих матеріалів, в якості оббивки може також бути використана натуральна або штучна шкіра - в деяких випадках оббивка цим матеріалом виправдана не лише з точки зору стилю і престижу, але і функціонально: шкіра для оббивки меблів є міцним і довговічним матеріалом.
facebook twitter